Parametry wody 1Temperatura ~84°F

Optymalna temperatura akwarium dla dyskowców wynosi około 82°F – 88°F (28°C-31°C). Należy pamiętać, że wyższe temperatury, takie jak niższa temperatura rozpuszczonego tlenu i ograniczenie liczby ryb przebywających w akwarium. Wybierając inne ryby do akwarium spróbuj dopasować je w tej temperaturze.

pH ~6,5 | Twardość 4,0

Utrzymuj pH pomiędzy 6 a 7. Idealne pH dla dyskowców wynosi około 6,5. Jeśli pH jest powyżej 7 lub poniżej 6 może zacząć powodować stres dyskowy. Gatunki Discus hodowane w zbiornikach były znane z tego, że rozwijają się w pH tak wysokim jak 7,8 tak długo, jak długo, jak długo nie ma żadnych fluktuacji.
Względna twardość wody powinna wynosić 1dH – 8dH. To odtworzy stosunkowo miękkie warunki podobne do amazonu. Niektóre gatunki hodowane w zbiornikach są znane z tego, że wytrzymują wyższą twardość dH. Twardość wody można zmiękczyć dodając do wody akwariowej kawałek drewna dryfującego.

Max rozmiar ~6,5″.

Zarówno samce jak i samice mogą rosnąć do około 6,5″ (16,5 cm) w ciągu dwóch lat.

Azotyn 0ppm

Dyskowce są bardzo podatne nawet na bardzo niski poziom azotynów w akwarium.

Amoniak 0ppm

Dysk jest bardzo wrażliwy na poziom amoniaku. Występuje zauważalna utrata koloru i ciężki oddech, jeśli obecny jest amoniak. Konieczna jest natychmiastowa wymiana wody.

Azotan >20ppm

Azotany powinny być jak najbardziej zbliżone do 0ppm. Każdy odczyt poniżej 20ppm jest odpowiedni do przechowywania dyskowców, podwyższony poziom można zmniejszyć poprzez dodanie roślin wodnych i usunięcie wszelkich substancji gnijących.

Woda Zmiany >50%

Dyskowce wymagają wymiany wody akwariowej co najmniej o 50% tygodniowo w celu zmniejszenia zawartości azotanów i uzupełnienia minerałów. Dyskowce są nieporządanymi karmnikami i w znacznym stopniu przyczyniają się do azotanów w akwarium. Upewnij się, że woda jest odchlorowana przed jej wymianą.